/Files/images/2019/sots/Слайд1.JPG

/Files/images/2019/sots/Слайд2.JPG/Files/images/2019/sots/Слайд3.JPG

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку в школі проводилась робота щодо створення сприятливих умов для розвитку дитини, налагодження зв`язків і партнерських відносин між сім`єю та школою. Робота зданого напрямку здійснювалась відповідно до річного плану роботи школи, плану виховної роботи, плану роботи психологічної служби з організації соціального захисту дітей пільгових категорій. На початку навчального року було підготовлено банк даних соціально незахищених категорій дітей, який у ході освітнього процесу змінюється та поновлюється в залежності від кількісного складу учнів кожної визначеної категорії.

З метою надання соціальної підтримки та допомоги учням соціально незахищених категорій,дотримання вимог чинного законодавства щодо соціального захисту та правового забезпечення дітей пільгових категорій та на виконання державних нормативних документів у школі ведеться соціальна паспортизація дітей пільгових категорій, інформація поновлюється двічі на рік до 05 вересня та до 05 січня. Списки учнів пільгових категорій формуються відповідно до наданих документів, що підтверджують пільгу; упорядковуються документи, які підтверджують наявність дітей до певної пільгової категорій, особові справи дітей-сиріт. Усі діти-сироти забезпечені Єдиним квитком, отримують матеріальну допомогу у рамках шкільних та міських акцій милосердя, залучені до гурткової роботи; налагоджено тісну співпрацю з опікунами, здійснюється контроль за дотриманням житлових та майнових прав дітей-сиріт, отриманням державних виплат, проходженням медичного огляду. Крім цього, класні керівники, працівники психологічної служби школи здійснюють індивідуальну роботу з дітьми, які належать до соціально незахищених категорій (відвідування вдома, вивчення матеріально-побутових умов проживання та виховання таких дітей, виявлення потреб сім’ї, надання посильної допомоги, інформаційної та психологічної підтримки, консультацій). Діти пільгових категорій залучені до участі у міських акціях милосердя, зокрема, від благодійної асоціації «Сім’я і здоров’я», до роботи в шкільних гуртках, відвідування позашкільних закладів, у різноманітних заходах та соціально значущої діяльності; здійснюється щоденний контроль за організацією харчування учнів пільгових категорій, організацією дозвілля та місцем їх перебування під час канікул. На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» на особливому контролі адміністрації є питання подальшого навчання та працевлаштування випускників 9-х та 11-х класів з числа дітей сиріт та дітей з інвалідністю. За запитом представників міського центру соціальних служб адміністрація школи надавала характеристики на учнів, які перебувають у них на обліку (Смірнова Анастасія (8-Б) та Марія (7-Б), Павлюка Максима, Павлюк Софія (1-А). Щорічно надається офіційна інформація у міську службу у справах дітей щодо утримання та навчання дітей-сиріт (Бондаренко Ю., Дідик М., Гук А, Лелюк М.)

До Дня Святого Миколая організовано проведення загальношкільної акції милосердя для учнів соціально незахищених категорій та вихованців спеціалізованої школи-інтернату № 4 (у співпраці із батьківською громадою зібрано теплі речі, солодощі, фрукти, канцелярські товари, українську дитячу літературу тощо).