Закон «Про загальну середню освіту»

Законодавство України про загальну середню освіту містить базується на Конституції України складається з Закону України «Про освіту», Закону «Про загальну середню освіту», та інших нормативно-правових актів та міжнародних договорів України. Закон визначає правові, фінансові та організаційні засади розвитку системи загальної середньої освіти.

Основними завданнями загальної середньої освіти є:
- виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовка учнів до подальшої трудової діяльності;
- формування особистості, світогляду, розвиток здібностей учня та наукового світогляду;
- забезпечення права громадян на доступність та безоплатність здобуття загальної середньої освіти;
- реалізація права учнів на вільне формування політичних та світоглядних переконань;
- визначення обов’язків учасників навчально-виховного процесу, встановлення відповідальності за правопорушення.

Загальна середня освіта – це процес оволодіння учнями необхідних знань, поглядів та світобачення для інтелектуального, фізичного та соціального розвитку особистості. Формування загальнолюдських цінностей, що ґрунтується на засадах гуманізму, взаємоповаги між націями, народами в інтересах родини, суспільства, держави. Законом встановлено термін навчання, організація навчально-виховного процесу (плани та навантаження учнів), права та обов’язки учасників навчально-виховного процесу.

Закони України:

"Про освіту"
"Про загальну середню освіту"

Укази Президента України:

"Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні"
"Про Державну премію України в галузі освіти"
"Про Національну доктрину розвитку освіти"