/Files/images/01/school.png

/Files/images/1_sh_m/ШМВ початкові класи 22.03.2017р. - 0001.jpg/Files/images/1_sh_m/ШМВ початкові класи 22.03.2017р. - 0002.jpg/Files/images/1_sh_m/ШМВ початкові класи 22.03.2017р. - 0003.jpg/Files/images/1_sh_m/ШМВ початкові класи 22.03.2017р. - 0004.jpg


08 вересня 2016 року на базі чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 відбулось засідання «Школи педагогічного зростання» вчителів біології міста.

Методист міського методичного центру Кушнір Алла Іванівна ознайомила присутніх з планом роботи «Школи педагогічного зростання» на 2016/2017 навчальний рік.

/Files/images/1_sh_m/DSC_6464.JPG/Files/images/1_sh_m/DSC_6460.JPG

Тематикою першого засідання було:
1. Вхідне анкетування слухачів.
2. Характеристика матеріальної бази та дидактичні можливості кабінету біології.
3. Методичні прийоми роботи в куточку живої природи.
4. Створення мультимедійного опорного конспекту для викладання біології.
5. Методичний супровід гурткової роботи: позашкільна екологічна освіта на базі
Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.Роботу «Школи педагогічного зростання» розпочав Директор школи Гайсенюк Валерій Якович, презентацією системи методичної роботи вчителів біології та екології Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16.

/Files/images/1_sh_m/DSC_6476.JPG

Вступне анкетування слухачів провела методист ММЦ Кушнір А.І. Учитель біології Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №16 Капітанчук Ганна Парфеніївна ознайомила присутніх га засіданні з основними вимогами та Положенням про кабінет біології, охарактеризувала матеріальну базу біологічного кабінету школи, дала практичні поради педагогам щодо ефективного використання матеріально-технічної, навчально-методичної бази кабінету біології, його оформлення та керівництва кабінетом. Адже від повноцінного використання оснащеності кабінету у великій мірі залежить зацікавленість учнів предметом та полегшує працю вчителя, бо кабінет біології – це наукова лабораторія як для вчителя, так і для учня.

/Files/images/1_sh_m/DSC_6492.JPG

Також Капітанчук г.П. провела практичне заняття з слухачами щодо створення та використання колекцій кімнатних рослин у навчально-виховному процесі з біології. Ця ідея не нова, проте дуже актуальна, особливо в сучасних умовах дефіциту навчальних посібників. В школі в живому куточку «Зимовий сад» зібрана величезна колекція кімнатних рослин, понад 60 видів. Тут живуть також папуги, рибки, черепахи. Ганна Парфеніївна підкреслила, що специфічною особливістю вивчення біології є широке використання наочних об’єктів, проведення дослідницької роботи, спостереження за живими організмами в будь-яку пору року. Усе це у поєднанні з іншими засобами навчання, а також організація самостійної роботи учнів із живими рослинами та тваринами на уроках і в позаурочний час сприяє вирішенню навчально-виховних завдань. Також вчитель звернула увагу педагогів на те, що вирощування кімнатних рослин сприятиме очищенню повітря, естетичному вихованню учнів. Адже кожній людині приємно, коли її оточує прекрасний і незвичний світ рослин.

/Files/images/1_sh_m/DSC_6500.JPG/Files/images/1_sh_m/DSC_6566.JPG

Методист ММЦ Кушнір А.І. запропонувала слухачам практичну роботу щодо визначення різних екологічних груп рослин по відношенню до світла та вологи у живому куточку. А також навчила педагогів методиці створення мультимедійного опорного конспекту для викладання біології. В сучасних умовах – це просто необхідність.Отримавши певний методичні наробки вчителі біології мали змогу в супроводі вчителя інформатики Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №16 Білоуса Сергія Вікторовича та з використанням сучасних засобів ІКТ виконати практичну роботу, щодо застосування гіперпосилань під час оформлення мультимедійного опорного конспекту.

/Files/images/1_sh_m/DSC_6564.JPG

На завершення засідання «Школи педагогічного зростання» Алла Іванівна Кушнір запропонувала слухачам пройти вихідне он-лайн анкетування на методичному порталі http://queensu.fluidsurveys.com/s/new-teachers-ukraine/ в напрямку: «Cоціальні зміни, реформи освіти та кар'єра молодого вчителя в Україні».

Кiлькiсть переглядiв: 154